Press "Enter" to skip to content

Правниот факултет со свечен академски час ја започна новата академска година

На стартот на новата академска година, 2022/23, во големиот амфитеатар на Правниот факултет свечено беше одбележан првиот академски час за бруцошите на Правниот факултет на кој на студентите им се обрати ректорот на УКЛО, проф. д-р Игор Неделковски.Свое обраќање имаше и деканот на Правниот факултет, проф. д-р Горан Илиќ.По одржувањето на поздравните говори и првиот академски час на новите бруцоши им беа поделени индексите.

More from ВестиMore posts in Вести »