Press "Enter" to skip to content

Превентивна активност на СВР Битола за заштита од џебни кражби

Полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Битола – Отсек за превенција, Полициска станица Битола, инспектори од криминалистичката полиција заедно со портпаролот на СВР Битола во Градскиот пазар во Битола спроведоа превентивна активност за заштита од џебни кражби, под мотото „Заедно до поголема сигурност“.

На граѓаните, посебно на повозрасните, покрај практични совети за подобра заштита од џебни кражби им беа поделени и летоци со едукативна содржина.

More from ВестиMore posts in Вести »