Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност

Денес, среда, 5 октомври, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 18 степени.

Утре, четврток, 6 октомври, во Битола времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 19 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »