Press "Enter" to skip to content

Пелистер елиминиран од Купот, минимално поразен во Штип

Брегалница – Пелистер 1:0 (0:0)

Во рамките на осминафиналето од Купот на Македонија, екипата на Пелистет од Битола гостуваше во Штип, каде минимално е поразена од екипата на Брегалница со 1:0, а со тоа и елиминирна од Купот, бидејки во оваа фаза од натпреварувањето се игра само еден натпревар, односно нема реванш во Битола.

Брегалница победи со единствениот гол на натпреварот, кој во второто полувреме, во 60. минита го постигна кога по центаршутот на Коцев од десната страна, атрактивно, со ножички погоди Ѓорѓи Ѓорѓиев, со ретко убав гол.

More from ВестиMore posts in Вести »
More from СпортMore posts in Спорт »