Press "Enter" to skip to content

Претрес во Битола по судска наредба, пронајдени кокаин и марихуана, приведен дилер

Полициски службеници од криминалистичката полиција при СВР Битола го лишиле од слобода 26 годишник од Битола.

При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени кокаин, марихуана и други предмети со остатоци од непозната материја.Како што информира МВР, тој бил приведен во полициска станица и по целосно расчистување и документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

More from ВестиMore posts in Вести »