Press "Enter" to skip to content

Во Битола 4 нови позитивни на ковид-19, оздравени 4, активни 23 случаи

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа, направени се 644 тестови, а регистрирани се 55 нови случаи на КОВИД-19, од Битола се 6.

Регистрирани сe 55 оздравени пациенти од Битола се 4.

До сега во Битола има 17.951 позитивни лица, а активни се 23.

Во текот на изминатите 24 часа, нема регистрирани починати лица.

Направени се во Битола тестови преку ЦЈЗ Битола 23 и преку “Плодност“ 1.

Досега во земјата се направени вкупно 2.166.201 тестирања на КОВИД-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 343.263, бројот на оздравени пациенти е 333.274, на починати е 9.542 а бројот на активни случаи изнесува 447.

More from ВестиMore posts in Вести »