Press "Enter" to skip to content

Еурофарм Пелистер во “Д“ групата од Европската лига, во Битола доаѓаат Фуксе, Запорожје, Бидасоа…

На денешната ждрепка во седиштето на ЕХФ беа извлечени групите за новата 2022/23, ракометна сезона во Европската лига. 

Еуеофарм Пелистер од Битола беше во вториот барабан и за противници ги доби Фуксе Берлин, Мотор Запорожје..

Така Еурофарм Пелистер двапати ќе гостува во Германија, затоа што покрај дуелот со Фуксе Берлин, против Мотор Запорожје ќе се сретне во Дизелдорф.

Група Д:

Еурофарм Пелистер

Фуксе Берлин

Moтор Запорожје

Бидасоа

Скандерборг

Агуаш Санташ

More from ВестиMore posts in Вести »
More from СпортMore posts in Спорт »