Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена локална облачност

Денес, петок, 7 октомври, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управаа за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 22 степени.

Утре, сабота, 8 октомври, во Битола, времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб променлив ветер. Ќе има услови за појава на утринска магла. Температурата во Битола до 24 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »