Press "Enter" to skip to content

Во Битола 2 нови позитивни на ковид-19 и 2 оздравени, активни 23 случаи

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа, направени се 529 тестови, а регистрирани се 56 нови случаи на КОВИД-19 од Битола се 2.

Регистрирани сe 69 оздравени пациенти од Битола се 2.

До сега во Битола има 17.953 лица позитивни на ковид-19, а активни се 23 случаи.

Во текот на изминатите 24 часа, нема регистрирани починати лица. 

Направени се во Битола 6 тестови преку ЦЈЗ Битола.

Досега во земјата се направени вкупно 2.173.215 тестирања на КОВИД-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 343.319, бројот на оздравени пациенти е 333.343, на починати е 9.544 а бројот на активни случаи изнесува 432.

 

More from ВестиMore posts in Вести »