Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена локална облачност

Денес, сабота, 8 септември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер со променлив правец. Максималната температура во Битола до 23 степени.

Утре, неделам 9 септември, во Битола, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Максималната температура во Битола до 24 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »