Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност

Денес, недела, 9 октомври, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Температурата во Битола до 23 степени.

Утре, понеделник, 10 октомври, во Битола, времето ќе биде сончево со променлива умерена облачност која попладне ќе се зголемува. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 23 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »