Press "Enter" to skip to content

Донован Доналдсон се повреди на првиот настап, итно опериран

Засилувањето на КК Пелистер од Битола, кошаркарот Донован Доналдсон, сериозно се повреди на неговиот прв официјален натпреварот за битолскиот тим, синоќа во Гостивар, и итно беше пренесен во битолската болница.

Дијагнизата покажа кинење на тетивата и веднаш, денес, кошаркарот беше подлегнат на оперативен зафат. Истиот мина во најдобар ред и кошаркарот го започна процесот на рехабилитација.

More from ВестиMore posts in Вести »
More from СпортMore posts in Спорт »