Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со повремен дожд

Денес, среда, 12 октомври, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со повремен дожд. Ќе дува слаб ветер од северен правец. Температурата во Битола до 16 степени.

Утре, четврток, 13 октомври, во Битола, времето ќе биде променливо облачно, попладне и кон крајот на денот со врнежи од дожд. Температурата во Битола до 18 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »