Press "Enter" to skip to content

РК Еурофарм Пелистер во петок ќе врши замена на хартиените сезонски влезници со пластифицирани картички

Ракометниот клуб Еурофарм Пелистер од Битола ги известува своите редовни симпатизери кои купија сезонски билет за сите натпревари во сите натпреварувања на Еурофарм Пелистер и Еурофарм Пелистер 2 дека замената на годишните билети од хартиени на пластифицирани картички.

Новите пластифицирани влезници ќе бидат персонализирани со свое име и место во спортската сала “Боро Чурлевски“ во Битола можат да го извршат в петок на 14 октомври од 12 до 15 часот во клупската канцеларија.

Хартиените билети нема да важат во продолжение на сезоната.
More from СпортMore posts in Спорт »