Press "Enter" to skip to content

Во Битола облачно со повремени врнежи од дожд, температурата до 16 степени

Денес, четврток, 13 октомври, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд. Попладне и во текот на ноќта можност за врнежите да бидат пообилни и поројни. Температурата во Битола до 16 степени.

Утре, петок, 14 октомври, во Битола, времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, особено претпладне. Ќе дува слаб ветер претежно од источен правец. Температурата во Битола до 14 степени.