Press "Enter" to skip to content

Во Битола облачно, свежо и врнежливо време

Денес, петок, 14 октомври, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде облачно, свежо и врнежливо време. Врнежите во вечерните часови ќе престануваат. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од југоисточен правец. Температурата во Битола до 13 степени.

Утре, сабота, 15 октомври, во Битола времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 17 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »