Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност и потопло

Денес, сабота, 15 октомври, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Упраата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 17 степени.

Утре, недела, 16 октомври, во Битола времето ќе биде сончево и потопло со мала облачност. Ќе дува слаб ветер од северен правец. Температурата во Битола до 17 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »