Press "Enter" to skip to content

Во Битола релативно топло со слаб ветер

Денес, понеделник 17 октомври, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и релативно топло со слаб ветер од северен правец. Температурата во Битола до 19 степени.

Утре, вторник, 18 октомври, во Битола времето ќе биде сончево и релативно топло со слаб променлив ветер. Наутро по котлините ќе има услови за појава на слаба магла. Температурата во Битола до 19 степени.