Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и релативно топло со слаб ветер од северен правец

Денес, вторник, 18 октомври, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометоролошки работи, времето ќе биде наутро студено, преку денот ќе биде сончево и релативно топло со слаб ветер од северен правец. Температурата во Битола до 20 степени.

Утре, среда, 19 октомври, во Битола времето ќе биде наутро студено, а преку денот претежно сончево и релативно топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Кон крајот на денот од север ќе се прошири облачност. Температурата во Битола до 20 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »