Press "Enter" to skip to content

Во Битола 3 нови позитивни на ковид-19, оздравени 4, активни 19 случаи

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа, направени се 598 тестови, а регистрирани се 34 нови случаи на КОВИД-9, од Битола се 3.

Регистрирани сe 47 оздравени пациенти од Битола се 4.

До сега во Битола има 17.972 лица позититни на ковод-19, а активни се 19 случаи.

Во текот на изминатите 24 часа, нема регистрирани починати лица. 

Направени се во Битола  тестови преку ЦЈЗ Битола 20 и преку “Плодност“ 3.

Досега во земјата се направени вкупно 2.178.565 тестирања на КОВИД-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 343.756, бројот на оздравени пациенти е 333.880, на починати е 9.556 а бројот на активни случаи изнесува 320.

More from ВестиMore posts in Вести »