Press "Enter" to skip to content

Во Битола претежно сончево, температурата до 17 степени

Денес, петок, 21 октомври, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претежно сончево. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 17 степени.

Утре, сабота, 22 октомври, во Битола времето ќе биде сончево со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 21 степен.

More from ВестиMore posts in Вести »