Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и релативно топло

Денес, недела, 23 октомври, во Битола, времето ќе биде претежно сончево и релативно топло. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. Температурата во Битола до 24 степени.

Утре, понеделник, 24 октомври, во Битола, времето ќе биде претежно сончево и релативно топло со слаб ветер од западен правец. Температурата во Битола до 25 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »