Press "Enter" to skip to content

Во Битола претежно сончево и релативно топло

Денес, среда, 26 октомври, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претежно сончево и релативно топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 24 степени.

Утре, четврток, 27 октомври, во Битола времето ќе биде сончево со мала, а на југоистокот со умерена облачност. Наутро ќе има услови за слаба магла по одделни котлини. Ќе дува слаб ветер од северен правец. Температурата во Битола до 24 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »