Press "Enter" to skip to content

Во Битола 2 нови позитивни на ковид и 2 оздравени, активни 13 случаи

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа, направени се 543 тестови, а регистрирани се 44 нови случаи на КОВИД-19, од  Битола се 2.

Регистрирани сe 47 оздравени пациенти од Битола се 2.

До сега во Битола има 17.989 позитивни лица на , а активни се 13 случаи.

Во текот на изминатите 24 часа, не се  регистрирани починати. 

Направени се во Битола 13 тестови, преку  ЦЈЗ Битола 12 и преку “Плодност“ 1.

Досега во земјата се направени вкупно 2.182.473 тестирања на КОВИД-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 344.075, бројот на оздравени пациенти е 334.249, на починати е 9.564, а бројот на активни случаи изнесува 262. 

More from ВестиMore posts in Вести »