Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со слаб до умерен ветер од северен правец

Денес, сабота, 29 октомври, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 22 степени.

Утре, недела, 30 октомри, во Битола, времето ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од северен правец. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми. Температурата во Битола до 22 степени.