Press "Enter" to skip to content

Во Битола претежно сончево и релативно топло, температурата до 23 степени

Денес, понеделник, 31 октомври, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претежно сончево и релативно топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 23 степени.

Утре, вторник, 1 ноември, во Битола, времето ќе биде претежно сончево и релативно топло со слаб променлив ветер. Температурата во Битола до 23 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »