Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност

Денес, вторник, 8 ноември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде утро со магла, а во продолжението на денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 18 степени.

Утре, среда, 9 ноември, во Битола, времето ќе биде претпладне со магла или ниска облачност по одделни котлини. Во текот на денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 18 степени.