Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со умерен ветер

Денес, петок, 11 ноември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со умерен ветер од северен правец. Кон крајот на денот и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи од дожд. Температурата во Битола до 14 степени.

Утре, сабота, 12 ноември, во Битола времето ќе биде променливо облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд, а на планините повремен снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Температурата во Битола до 9 степени.