Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: санкционирани 29 возачи под дејство на алкохол, битолчанец возел со 2,23 промили

Во текот на изминатата вечер во периодот од 22.00 до 04.00 часот на територија на СВР Битола спроведена е засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возило под дејство на алкохол.

При контролата констатирани и законски санкционирани се 29 возачи. За време на контролата биле санкционирани и 21 други видови прекршоци.

Акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила. 

More from ВестиMore posts in Вести »