Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност, температура до 14 степени

Денес, понеделник, 14 ноември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Температурата во Битола до 14 степени.

Утре, вторник, 15 ноември, во Битола, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, претпладне со појава на магла или ниска облачност по котлините. Температурата во Битола до 12 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »