Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно, температурата до 15 степени

Денес, среда, 16 ноември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно. Во попладневните и вечерните часови ќе дува умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 15 степени.

Утре, четврток, 17 ноември, во Битола времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, претежно претпладне. Ќе дува умерен ветер од југозападен и западен правец. Температурата во Битола до 16 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »