Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно и релативно топло со сончеви периоди

Денес, сабота, 19 ноември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно и релативно топло со сончеви периоди. Кон крајот на денот и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи од дожд. Ќе дува умерен  ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 20 степени.

Утре, недела, 20 октомври, во Битола, времето ќе биде облачно со врнежи од дожд. Ќе дува умерен до засилен ветер од јужен и југоисточен правец. Температурата во Битола до 15 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »