Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со умерен ветер

Денес, вторник, 22 ноември, во Битола, според прогнозите на меторолозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со умерен ветер. Попладне и во текот на ноќта ќе има врнежи од дожд. Температурата во Битола до 12 степени.

Утре, среда, 23 ноември, во Битола, времето ќе биде променливо облачно со врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец. Температурата во Битола до 13 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »