Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со подолги сончеви периоди

Денес, сабота, 26 ноември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со подолги сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 9 степени.

Утре, недела, 27 ноември, во Битола, времето ќе биде облачно и студено, од пладне со повремени врнежи од дожд и снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 9 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »