Press "Enter" to skip to content

Во Битола облачно и студено, од пладне со повремени врнежи од дожд

Денес, недела, 27 ноември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде облачно и студено, од пладне со повремени врнежи од дожд.  Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Максималната температура во Битола ќе биде во интервал до 5 степени.

Утре, понеделник, 28 ноември, во Битола, времето ќе биде во утринските часови на места ќе провејува снег. Во текот на денот променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Максималната температура во Битола ќе биде во интервал до 4 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »