Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со сончеви периоди

Денес, понеделник, 28 ноември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде во утринските часови можно провејување снег. Во текот на денот променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 4 степени.

Утре, вторник, 29 ноември, во Битола, времето ќе биде утрото студено, преку денот променливо облачно. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 5 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »