Press "Enter" to skip to content

Еурофарм Пелистер започна со продажба на влезниците за натпреварот против Бисадоа Ирун

Еурофарм Пелистер од Битола ги пушти во продажба влезниците за натпреварот од Европската лига против екипата на Бисадоа Ирун од Шпанија, кој ќе се игра во Битола, во спортската сала “Боро Чурлевски“ во вторник, со почеток во 20:45 часот, и ја упати следата порака до битолчани:

ЗАЕДНО ДА ГО ЗАВЕРИМЕ

ПЛАСМАНОТ ВО ОСМИНАФИНАЛЕТО,

НА НАШИОТ ПОСЛЕДЕН ЕВРОПСКИ НАТПРЕВАР

ЗА ОВАА ПОЛУСЕЗОНА.

Тимот се сака кога победува и кога губи

Билетите се пуштени во продажба преку он-лајн https://kartieurofarm.mk/
и во “Димпо“, “Brothers“ и “STravel.

More from ВестиMore posts in Вести »
More from СпортMore posts in Спорт »