Press "Enter" to skip to content

Во Битола претежно облачно со повремени врнежи од дожд

Денес, сабота, 10 декември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, особено попладне и во текот на ноќта. Ќе дува умерен до засилен ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 12 степени.

Утре, недела, 11 декември, во Битола, времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, наместа пообилни. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 13 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »