Press "Enter" to skip to content

СВР Битола: кај малолетник пронајдена марихуана, приведен е, и следува кривична

На 08.12.2022 во 19.20 часот на ул. „Охридска“ во Битола, полициски службеници од Полициската станица Битола лишиле од слобода малолетник од Битола затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана.

По документирање на случајо,  ќе биде поднесен соодветен поднесок. 

More from ВестиMore posts in Вести »