Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно со повремени врнежи од дожд

Денес, недела, 11 декември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 14 степени.

Утре, понеделник, 12 декември, во Битола времето ќе биде променливо облачно со локален дожд. Кон крајот на денот и во текот на ноќта поради значително заладување. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 14 степени.