Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно и студено со сончеви периоди

Денес, вторник, 13 декемри, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно и студено со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 5 степени.

Утре, среда, 14 декември, во Битола, времето ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува повремено засилен ветер од јужен и југоисточен правец. Температурата во Битола до 6 степени.