Press "Enter" to skip to content

Во Битола прeтпладне претежно облачно, попладне облачноста ќе се намалува

Денес, недела, 18 декември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидромтеоролошки работи, времето ќе биде прeтпладне претежно облачно, а попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува умерен, ветер од северен правец. Максималната температура во Битола до 9 степени.

Утре, понеделник, 19 декември во Битола времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и посвежо. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Максималната температура во Битола до 7 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »