Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност и посвежо

Денес, понеделник, 19 декември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Упрвата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и посвежо. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Температурата во Битола до 7 степени.

Утре, вторник, 20 декември, во Битола времето ќе биде утрото студено, преку денот сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец. Температурата во Битола до 7 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »