Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност

Денес, четврток, 22 декември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Температурата во Битола ќе биде до 8 степени.

Утре, петок, 23 декември, во Битола, наутро можна појава на магла или ниска облачност. Преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од северозападен правец. Температурата во Битола ќе биде до 9 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »