Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала до умерена облачност

Денес, петок, 23 декември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 9 степени.

Утре, сабота, 24 декември, во Битола, времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, по одделни котлини магливо или со ниска облачност. Ќе дува слаб ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 10 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »