Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево и потопло со мала до умерена облачност

Денес, недела, 25 декември, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од северозападен правец. Максималната температура во Битола до 13 степени.

Утре, понеделник, 26 декември, во Битола времето ќе биде претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла или ниска облачност. Преку денот сончево со мала до умерена облачност и релативно топло. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Максималната температура во Битола до 12 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »