Press "Enter" to skip to content

Во Битола сончево со мала облачност, температурата до 10 степени

Денес, недела, 8 јануар, во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде сончево со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 10 степени.

Утре, понеделник, 9 јануар, во Битола, времето ќе биде претпладне со можна појава на магла или ниска облачност. Преку денот облачноста ќе се зголемува, а кон крајот на денот и во текот на ноќта ќе започнат врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во Битола до 6 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »