Press "Enter" to skip to content

“Божикен концерт“ во Битола

Како дел од чествувањето и одбележуавњето на Божикните празници, синоќа, во Офицерскиот дом, се одржа „Божикен концерт“.На концертот присуствуваа неговото високок преосвештенство Митрополитот Преспанско – Пелагониски и администратор Австралиско-Новозеландски г. Петар, градоначалникот на општина Битола Тони Коњановски, како и голем број присутни граѓани, кои имаа можност да уживаат во звуците на црковната музика.На концертот, настапија детскиот хор „Свети Стилијан“ од Битола, машкиот хор „Свети Нектариј Битолски“,и хорот „Свети Ахил Преспански“ од Ресен.

More from ВестиMore posts in Вести »
More from КултураMore posts in Култура »