Press "Enter" to skip to content

Билтен на МВР: возач возел со 2.61 промил алкохол, 69 казни за брзо возење

Возач со измерени 2,61 промили алкохол е денес санцциониран од страна на сообраќајната полиција во Битола возасилена акциска контрола на СВР Битола, за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, при што санкционирани се 69 возачи.

Во периодот од 10.00 до 14.00 часот на територијата на СВР Битола 46 возачи ја пречекориле брзината во населено место, а 23 надвор од населено место.

На сите прекршители изготвени им се соодветни поднесоци.  

More from ВестиMore posts in Вести »