Press "Enter" to skip to content

Во Битола променливо облачно и студено, попладне со сончеви периоди

Денес, понеделник, 30 јануар, според прогнозите на метеоролозите на Управта за хидрометеоролошки работи, времето ќе биде променливо облачно и студено, попладне со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата во Битола до 3 степени.

Утре, вторник, 31 јануари, во Битола времето ќе биде променливо облачно, локално со слаби врнежи претежно од снег. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Температурата во Битола до 4 степени.

More from ВестиMore posts in Вести »